Vrbovské vetry.

Rýchly kontakt

  História

  Vrbovských vetrov

  Stalo sa, že v jednom roku nezavolali na žiadny hudobný festival naše hudobné skupiny Karpatské Chrbáty, Vrbovskí Víťazi a ani Abusus. Keďže ja, ako zakladateľ festivalu som sa vtedy stal abstinentom mal som obrovskú chuť hrať a spievať. Takáto istá situácia sa stala aj mojim kamarátom Martinkovi Višnovskému zo skupiny Chikilikitua a Whiskymu zo skupiny Slobodná Európa. Tak sme si povedali, že nebudeme čakať na pozvanie, ale urobíme si vlastný festival a zahráme si na ňom. Nakoľko sme v tom čase mali viacero hudobných projektov o program bolo postarané. Takto sme eliminovali aj možné ekonimické riziká. Povedali sme si, že ak nikto nepríde, tak sa nič nedeje aspoň si zahráme, stretneme sa a zabavíme. Našťastie toto sa nestalo. A fetival Vrbovské vetry, ako aj priateľstvá pretrvávajú do dnes. 
   
  Vďaka Vrbovským vetrom sme si splnili už veľa hudobných snov a v našom malom mestečku hrali  hviezdy takého kalibru ako napr:
  Džukebox live, David Koller, Pražský výběr, Stromboli, Jasná páka, Bez ladu a skladu, Mňága a Žďorp, Buty, Dubioza Kolektiv, Marián Varga, Fermata, Švihadlo a mnoho ďalích a veríme, že postupne k nim budú pribúdať aj ďalší. 
   
  Hry, ktoré sa vždy konajú počas festivalu sú zárukou milej atmosféry, ktorú nikde inde na svete nenájdete.
  Preteky na húpacích koňoch, streľba z poplašnej pištole, Formula NULA, megalukostreľba a ďalšie šialenosti z dieľne Pána brata sú pre tento festival neodmysliteľnou súčasťou. Dotvárajú skvelú a priateľskú atmosféru. 
  Nakoľko nás to veľmi baví, robíme to s láskou.
   
  Tešíme sa na vás priatelia na ďalšom ročníku Vrbovských vetrov 🙂 V tomto roku 2024 to bude už 18-ty ročník.  
   
  Braňo Jobus
   
   

  Sledujte nás: