Vrbovské vetry.

Rýchly kontakt

  Vrbovské Vetry/HAŃBA (PL)

  HAŃBA (PL)

  Nájdete nás

  O interpretovi

  .

  Poľská kapela Hańba! sú 4 mladí páni, ktorí sa inšpirovali pouličným folklórom medzivojnového Krakova a začali hrať spôsobom, ako by ich tam preniesol stroj času. Šraml, klezmer, protest songy, pre-punk, nazvite to, ako chcete, vždy dostanete zmes výbušného autentického prejavu a to nielen na pódiu, ale aj v uliciach mesta, kde občas títo muzikanti vyhrávajú. Koncept kapely je literárno-hudobná fikcia, ktorej aj tak nikto neverí. Ale mohol by. Všetko je dopracované do bodky, vrátane kapelných fotografií formou starej kolódiovej techniky. Živelnosť na pódiu, precízna inštrumentálna zdatnosť, radosť počúvať.

  Zostava: Andrzej Zamenhof – banjo, spev Wiesław Król – akordeón, klarinet Adam Sobolewski – bubon, hrebeň, spev Ignacy Woland – tuba, spev

  Ich popularita stúpa nečakané nahor, o čom svedčí pozvanie na takmer všetky významné festivaly v Strednej Európe (Pohoda, Colours of Ostrava, Off, Opener, ), nahrávka pre rozhlasovú stanicu KEXP účasť na najslávnejšom svetovom showcasovom festivale SXSW v americkom Austine, tento rok Primavere a taktiež to, že vinylová verzia ich albumu z roku 2016 sa dočkala u prestížneho nezávislého poľského vydavateľstva Antena Krzyku už tretieho vydania. Nová doska „Będą bić!” vychádza oficiálne na rovnakom vydavateľstve 25. 8. 1937 ale už teraz zbiera nadšené ovácie u tých, ktorí si ju podpultovo zaobstarali.

  Dátum vystúpenia: 2-7-2022