Vrbovské vetry.

Rýchly kontakt

  Vrbovské Vetry/ANDREA BUČKO & BAND

  ANDREA BUČKO & BAND

  Nájdete nás

  O interpretovi

  .

  Andrea Bučko (skladateľka,speváčka, herečka, dramaturgička) patrí k výrazným hudobným zjavom nie len na Slovensku, ale aj v zahraničí. Okrem písania hudby a textov, tiež spieva, hrá na klavíri a venuje sa pedagogickej činnosti. 

  Andrea vydala už 4 autorské albumy (z čoho album Morena vznikol v spolupráci s herečkou Dominikou Kavaschovou), napísala hudbu pre viaceré divadlá. 

  Andrea svoju hudbu prezentovala na rôznych festivaloch doma i v zahraničí ( Mea Jazz Festival Portugal, Jazz fest Wien, Royal park festival Brussels, LAVA jazz Azores, Waves Vienna, Pinoy Jam Paris, Pohoda festival, Bratislavské jazzové dni a mnohé iné…).

  Jej tvorba sa vyznačuje pútavými hudobnými nápadmi a sugestívnym citlivým speváckym prejavom. Mieša v sebe viaceré žánre, počnúc jazzom, soulom, popom,  končiac vplyvmi slovenského folklóru a world music.

  Andrea tento rok chystá aj nový sólový album. Niektoré novinky odznejú aj na koncerte 61.ročníka Prešovskej hudobnej jari spolu s tvorbou z jej minulých albumov, vrátane projektu Morena.

  Piesne zahrá v kvartete s vynikajúcou slovenskou harfistkou Máriou Kmeťkovou a s bubeníčkou Emou Kakarovou a basgitaristom Fedorom Frešom Jr.

  Dátum vystúpenia: 2-7-2022