Vrbovské vetry.

Rýchly kontakt

  Vrbovské Vetry/Novinky /Vrbovské Vetry 2023 už v sobotu! Opäť privejú množstvo unikátnej zábavy aj skvelej muziky, hedlajnerom je Para

  Blog

  Vrbovské Vetry 2023 už v sobotu! Opäť privejú množstvo unikátnej zábavy aj skvelej muziky, hedlajnerom je Para

  Rodinný hudobný festival Vrbovské Vetry zafúka v sobotu 1. júla už po 17-ty krát. Na futbalovom štadióne vo Vrbovom sa od 13.00 h predstavia výborné kapely a chýbať nebude ani množstvo zábavy pri doplnkovom programe, ktorý je na Vetroch vždy unikátny.

  Pokojné mestečko v Malých Karpatoch sa cez víkend zmení na centrálu hudby, zábavy, umenia a zážitkov, ale aj debát, oddychu, unikátnej atmosféry a slobody. Festival tento rok privíta mimoriadne zaujímavú hudobnú zostavu. Na vetrami ošľahanom vrbovskom pódiu vystúpia Para, Mňága a Žďorp, Bez ladu a skladu, Chiki-Liki-Tu-a, Karpatské Chrbáty, Feelme, Pii Jem, Illuse, Vrbovskí víťazi a chýbať nemôže ani legendárny Džukebox live.

  Vrbovské Vetry patria medzi popredné stálice kultúrneho leta na Slovensku a aj bez veľkej podpory prežili za tie dlhé roky naozaj všeličo, a to bez jedinej prestávky. Aj tú koronu. Duch recesie, zábavy a z toho plynúca dobrá nálada sa za tie roky stali symbolom festivalu. Patrónom a oficiálnym precedom Vrbovských Vetrov je húpací koník. Jedinečnej zábavy je množstvo, napr. hneď po slávnostnom otvorení festivalu sa koná aj jeho slávnostné zatvorenie, fanúšikov ako vždy potešia populárne preteky na húpacích koňoch, streľba z poplašnej pištole, preteky Veľká vrbovská Formula Nula, Vetrobal či Megalukostreľba.

  Pri budovaní kolektívnej dobrej nálady to však majú organizátori výrazne uľahčené, keďže dokonca aj na oficiálnych materiáloch festivalu majú uvedený jasný odkaz: Zlým ľuďom vstup prísne zakázaný! Deti majú na festival vstup zdarma a ich návšteva je vždy hojná.

  Na festivale v minulosti vystúpili desiatky ďalších slovenských i zahraničných skupín a projektov – na ochutnávku vyberáme len Polemic, David Koller, Korben Dallas, Pražský Výběr, Martin Valihora, Stromboli, Buty, Jasná páka, Dubioza Kolektiv, Marián Varga, Fermata, Švihadlo, Sto múch, Komorný orchester mesta Trenčín, Medial Banana, Hanba a mnohí ďalší.

  Organizátor festivalu Braňo Jobus – hudobník, spevák, spisovateľ, herec, moderátor, recesista aj abstinent – pokrstí na festivale už svoju 22. knihu pre deti s názvom Ultra nechutné komando.

  Samozrejme, fanúšikovia majú k dispozícii aj stanové mestečko s priľahlým parkovaním, pričom k dispozícii sú ešte ďalšie dve parkovacie plochy.

  V nedeľu 2. júla od 15.00 h pripravuje Branuško Jobus s tímom na rovnakom mieste aj veľký detský festival Huncútko, s množstvom zábavy, vystúpení a atrakcií. Tento rok tiež akciu osvieži veľkolepý lunapark, ktorý bude k dispozícii celý víkend, už od piatka večera.

  INFO PRE MÉDIÁ: Všetky detaily o akreditáciách a press centre na Vrbovských Vetroch 2023 nájdete na webe vrbovskevetry.sk v sekcii PRESS.

  Partneri podujatia: VUJE, Trnavský samosprávny kraj, mesto Vrbové, Urpiner

  Mediálni partneri: Trnavské rádio, Denník N