Vrbovské vetry.

Rýchly kontakt

  PII JEM

  Nájdete nás

  O interpretovi

  .

  Pii Jem hrajú plnokrvný malokarpatský funk, pri ktorom nezostane ani jedna noha či ruka v kľude. Svojráznosť textov Petra Tarkaya by mala zabezpečiť, že refrén len tak ľahko nedostanete z hlavy. Rytmus ich nahrávok sa natoľko vryje pod kožu, že stereotypné zvuky mesta sa zmenia na známe skladby. Do celkového konceptu nového albumu „Funk T.V.“ vložili živelnosť a energiu všetci členovia skupiny. Vypočuť si ho môžete na konci tohto článku.

  Pii Jem sa mnohým vryli do pamäti svojimi akčnými koncertmi.
  Kapela pôsobí na slovenskej scéne od roku 2006. Vtedy ešte skupina vystupovala pod názvom Pii Jem-Matelko-Malevil. Odohrala množstvo koncertov na rôznych festivaloch a kluboch na Slovensku i v Čechách. Po pár rokoch hibernácie zásadne zmenila zloženie kapely. Zakladateľa skupiny Malevil a dlhoročného basgitaristu vystriedal Martin Andráš, ktorý je tiež členom kapely Sounds Like This. Na bicích hrá Róbert Szegény zo skupiny Hudba z Marsu. Stálice Michal Ježek na gitare a Quido za perkusiami zabezpečujú jedinečnosť a hlasovú výraznosť ich nahrávok.

  „Sme tvorivejší a tvorivejší. Už teraz skladáme piesne na nový album,“ s nadšením opísal Quido momentálnu situáciu v kapele. To, že Pii Jem stavia na zvukovej i koncepčnej pestrosti, je jednoznačné. A fakt, že hrajú predovšetkým pre radosť duše, je neprehliadnuteľný.

  AKTUÁLNA ZOSTAVA:
  Peter Tarkay
  Michal Ježek
  Robert Segény
  Quido
  Martin Andráš

  https://www.facebook.com/profile.php?id=100063639727182

   
  Skupina: PII JEM
  Dátum vystúpenia: 1-7-2023