Vrbovské vetry.

Rýchly kontakt

  Vrbovské Vetry/KARPATSKÉ CHRBÁTY

  KARPATSKÉ CHRBÁTY

  Nájdete nás

  O interpretovi

  .

  KARPATSKÉ CHRBÁTY – rocková alternatívna hudobná skupina pochádzajúca z Vrbového. Typická je svojim na prvý pohľad humorným a recestickým vystupovaním. Poslucháč, ktorý však ide do hĺbky, zistí že Chrbáty sú aj o inom.

  Pod nánosom humoru sú vážne témy z ktorých ide aj mráz po chrbte.

  Úprimnosť, sociálne problémy, mix slobody v textoch Branislav Jobusa, dravá a nekompromisná gitara Miroslava Kusého,a spoľahlivo šlapajúci tandem basa-bicie, Roman Klčo-Peter Hrdina sú zárukou hudobného zážitku aj pre toho najnáročnejšieho poslucháča.

  Kapela vznikla v roku 1982 pod názvom VEGET, ktorý bol v časoch neslobody zakázaný a zmenený v roku 1986 na Karpatské chrbáty,čo znamenalo: Karpatské, druh alkoholického nápoja a Chrbáty, vyskočte nám na chrbát.

  Trpezlivosť, vytrvalosť a stále si idúc za tým svojim, či sú alebo nie sú na to vhodné podienky. Aj o tom sú Karpatské chrbáty. Ich posledné album DEKEL (v poradí už 9-te) je toho hmatateľným dôkazom.

  Spoľahlivosť, podstivosť a vždy na plno odohraté koncerty počas niekoľkých dekád účinkovania Karpatských chrbátov sú už pre organizátorou samozrejmosťou.

  AKTUÁLNA ZOSTAVA:
  Branislav JOBUS: spev, kláves, iPad
  Roman KLČO: basová gitara, vocal
  Peter HRDINA: bicie

  Skupina: KARPATSKÉ CHRBÁTY
  Dátum vystúpenia: 1-7-2023