Vrbovské vetry.

Rýchly kontakt

  Vrbovské Vetry/BEZ LADU A SKLADU

  BEZ LADU A SKLADU

  Nájdete nás

  O interpretovi

  .

  Bez ladu a skladu je slovenská hudobná undergroundová skupina, ktorá vznikla v roku 1985 v Trenčíne. Je známa svojou rytmickou ale i kakofónickou hudbou a metaforickými textami pre ktoré bola v 80. rokoch typická odvážna kritika politického režimu. V r. 2009 ju americký denník New York Times zaradil medzi „skupiny, ktoré prispeli k pádu železnej opony“ v štátoch bývalého komunistického režimu a jej členov tiež nazval „hudobníkmi, ktorí vyčnievali spoza železnej opony“.

  Špecifikom skupiny je aj vokál speváka a kľúčovej postavy Bez ladu a skladu, Michala Kaščáka, ktorý mal v čase vzniku zoskupenia iba 13 rokov. Skupina je známa aj svojou vizážou, ku ktorej patria čierne obleky, úzke kravaty, biele ponožky a tmavé okuliare, ku ktorým ich, rovnako ako hudobne, inšpirovala iná trenčianska undergroundová skupina Chór vážskych muzikantov.

  Bez ladu a skladu hrávali aktívne až do roku 1997 a vydali tri štúdiové albumy. Neskôr sa z rozpadnutej formácie opäť zoskupila kapela Neuropa (M. Kaščák, P. Kohout, P. Slameň). Skupina v súčasnosti hráva už iba na príležitostných akciách a utajených koncertoch.

  AKTUÁLNA ZOSTAVA:
  Peter Kaščák
  Peter Slameň (od roku 1987)
  Martin Beďaťš
  Rastislav Kubica
  Michal Kaščák
  Peter Kohout

  Skupina: BEZ LADU A SKLADU
  Dátum vystúpenia: 1-7-2023